Akcja krwiodawstwa Deutsche Bank

30/05/2017
Nie ma rzeczy lepszej niż czynienie dobra potrzebującym - oddajemy krew!

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informujemy, że z inicjatywy Deutsche Bank Polska oraz ,,budynku FOCUS,, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Honorowi Bankowi przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już po raz trzeci organizuje Akcję Krwiodawstwa w budynku Focus.

20 czerwca 2017 roku, w godzinach 10:00 - 15:00 na parterze budynku Focus, w sali przy recepcji A czekać będą na Państwa sanitariusze medyczni, którzy przy specjalnie przygotowanych stanowiskach będą pobierać krew i wykonywać badania pod kątem oddawania szpiku. Nie musimy Państwa przekonywać, jak ważna w życiu każdego człowieka jest krew, dla której jak dotąd nie wymyślono substytutu. I jak jest potrzebna każdego dnia i każdej minuty.

Zachęcamy wszystkich, aby 20 czerwca włączyli się do akcji!

Chcesz pomóc? Do dzieła! Oddanie krwi to około 1 godziny Twojego czasu, a może dać długie życie innym.

Jak przygotować się do oddania krwi?

- nie należy przychodzić na oddanie krwi na czczo, ale po lekkim niskotłuszczowym posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce)

- należy unikać potraw tłustych (smalec, masło, śmietana, tłusta wędlina), które mogą spowodować, że krew będzie lipemiczna (przetłuszczona) i nie będzie nadawała się do celów leczniczych,

- przed oddaniem krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych

- pół godziny przed oddaniem krwi nie należy palić papierosów

- nie należy przychodzić na oddanie krwi po spożyciu alkoholu

Więcej informacji o krwiodawstwie, procedurze oddawania krwi i kwalifikacji znajdziecie na stronie www.rckik-warszawa.com.pl/.

Directions / Contact

Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

Contact with us