Na niebiesko dla autyzmu en

31/05/2017
2 kwietnia 2017 nasz budynek weźmie udział w akcji Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue), organizowanej w Polsce przez Fundację SYNAPSIS. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji SYNAPSIS - liderki polskich organizacji pozarządowych niosących pomoc osobom z autyzmem, przewodniczącej Porozumieniu AutyzmPolska, członkini Autism Europe - mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Miesiącu Wiedzy na Temat Autyzmu, który rozpocznie się już 2 kwietnia akcją „Na niebiesko dla autyzmu”.

Zachęcamy Państwa do celebrowania Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w trojaki sposób: ŚWIEĆ – włącz się w niebieską iluminację budynków w ramach akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, EDUKUJ – dziel się wiedzą na temat autyzmu zdobytą podczas organizowanych w firmach spotkań z ekspertami Fundacji SYNAPSIS, WSPIERAJ – przekaż darowiznę na diagnozę i terapię podopiecznych Fundacji SYNAPSIS.

Każda z Państwa aktywności będzie ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych autyzmem: iluminacja doda rodzicom osób z autyzmem otuchy w codziennych zmaganiach ze skutkami niepełnosprawności, spotkania z ekspertami pomogą walczyć z krzywdzącymi mitami dot. osób z autyzmem, wsparcie finansowe pomoże finansować wykrywanie i terapię autyzmu.

Słowo „synapsis” z grec. oznacza połączenie, zespolenie, kontakt. Mamy nadzieję, że połączenie naszych i Państwa działań pomoże innym zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, a osobom z autyzmem ułatwi życie wśród nas.

Poniżej znajdą Państwo najczęściej zadawane pytania dot. Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu oraz relację fotograficzną z poprzednich akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. W razie pytań zapraszam do kontaku.

 


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA Właścicieli, Doradców, Zarządców Nieruchomości, Funduszy Inwestycyjnych dot. Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu


- Czym jest Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu? Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu jest polskim odpowiednikiem amerykańskiego National Autism Awareness Month. To cykliczna akcją realizowaną w kwietniu, a jej celem jest popularyzacja wiedzy na temat autyzmu. Kwietniowe obchody zapoczątkowała ponad ćwierć wieku temu amerykańska organizacja Autism Society. W Polsce Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu upowszechniła Fundacja SYNAPSIS.

- Czym jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu? Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007. Obchody WAAD mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

- Czym jest akcja „Na niebiesko dla autyzmu?” „Na niebiesko dla autyzmu” to polska adaptacja akcji „Light it up blue” zainagurowanej przez organizację Autism Speaks w 2011 roku. Celem akcji jest wyrażenie solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami przez podświetlenie budynków na niebiesko 2 kwietnia tj. w dniu WAAD. Niebieskie iluminacje organizowane są w Polsce od 2011 roku.

- Na jaki kolor należy podświetlać budynki? Podczas iluminacji można wykorzystywać dowolną niebieską barwę.

- Rok temu polska iluminacja miała miejsce 1 i 2 kwietnia. Jak będzie w tym roku? W tym roku 2 kwietnia przypada na niedzielę. Jeżeli to możliwe, to proponujemy aby iluminację zaplanować właśnie na ten dzień. Ale nie ma przeciwskazań, aby ze względów logistycznych iluminacja trwała od 31 marca do 2 kwietnia (piątek-niedziela).

- Czy Fundacja SYNAPSIS finansuje koszty iluminacji? Nie. Nie dysponujemy zasobami finansowymi, które pozwoliłby na sfinansowanie iluminacji Partnerów. Zachęcamy Państwa do udziału w iluminacji w oparciu o Państwa możliwości techniczne. Docenimy każdy gest Państwa zaangażowania w akcję.

- Na jakie wsparcie mogą liczyć Partnerzy Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu i akcji „Na niebiesko z autyzmu” ze strony Fundacji SYNAPSIS? Fundacja SYNAPSIS daje Partnerom możliwość: zaproszenia ekspertów zajmujących się diagnozą, terapią, aktywizacją społeczno-zawodową oraz kampaniami społecznymi (godzinny warsztat popularnonaukowy). Poza tym przekazujemy Partnerom tematyczne plakaty i ulotki (wydrukowane lub do samodzielnego druku). Chętnie udzielimy Państwu także innego wsparcia, w zależności od Państwa zapotrzebowania.

- W jaki sposób można zaprosić eksperta do swojej firmy? Wkrótce udostępnimy Państwu formularz on-line, przy pomocy którego będziecie mogli Państwo wybrać temat oraz termin spotkania z ekspertem. Spotkania realizujemy w formie godzinnych warsztatów dla ok 20-30 osób.

Directions / Contact

Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

Contact with us